Cocktail "French 75" receptura

french 75 drink champagne gin

Cocktail "French 75" receptura

Drink French 75, to naszym zdaniem jeden z najlepszych cocktail-i na bazie champagne. Napój i jego wariacjie, są serwowane w najlepszych cocktail barach, a obecna moda na prosecco tylko wzmacnia jego pozycje szanowanego cocktaliu klasycznego. Najlepsze połączenie ginu i wytrawnego musującego wina. Czy próbowałeś kiedyś French 75? A może interesuję cie historia tego drinka? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

french 75 drink champagne gin

French 75, to świetny wytrawny cocktail, który może być serwowany zarówno jako niebanalny aperitif. Jak i drink, przy którym możemy zażywać wieczornego relaksu w gronie znajomych. W naszym artykule znajdziecie historię, tego pysznego cocktailu, klasyczną recepturę,  a także twist, czyli naszą wariacjię na bazie French 75. Już dziś poznaj skład i skosztuj cocktailu, ktorego smak i moc zaskoczy nie jednego. Zapraszamy

Cocktail "French 75" receptura
4.4 (87.5%) 8 votes

Wydruk przepisu
French 75
French 75, jeden z najlepszych cocktaili na bazie champagne i wytrawnego musującego wina. W połączeniu z cognac-iem bądź gin-em.
Czas przygotowania 1 Minuta
Porcje
1 Porcja
Składniki
French 75- Klasyczna Wersja
French 75- Bar Wikipedia twist
Czas przygotowania 1 Minuta
Porcje
1 Porcja
Składniki
French 75- Klasyczna Wersja
French 75- Bar Wikipedia twist
Sposób przygotowania
  1. Składniki z wyjątkiem champagne, wlewamy do shakera. I shakujemy.
  2. Przelewamy wyshakowany płyn, używając strainera i sitka tzw. Double strain do schłodzonego kieliszka.
  3. Dopełniamy champagne
  4. Ozdabiamy twistem z pomarańczy.
Pozostałe informacje

french 75 cocktail receptura drink

Historia French 75

Cocktail "French 75", został stworzony podczas I wojny światowej. Jego pierwsza, wczesna wersja, została wynaleziona w 1915 roku. Miało to w pewnym miejscu, mianowicie w pewnym barze w Paryżu, przekształconym później w Harry's Bar. Stworzony również w Nowym Yorku, przez barmana Harry'ego MacElhone. Drink został nazwany French 75, ponieważ jego alkoholowa siła, zdawała się mieć takiego kopa, że pijący czuł się jak pod ostrzałem potężnej francuskiej armaty polowej 75mm.

Kiedy francuscy i amerykańscy członkowie batalionu Escadrille Lafayette, mieli okazje wyjść z okopów. Często odwiedzali bar, w hotelu Chatham w Paryżu. Tam często świętowali oni swoje zwycięstwo, champagne w połączeniu z cognacem, a także mixem cytryny i cukru, stąd też nazwa.. Mianowicie od francuskiej 75 mm. armaty polowej, która była na wyposażeniu francuskiej armii i siała postrach wśród wrogów.

Kiedy wnaleziono French 75? 

Napój (z obecną nazwą i przepisem) opracowano w 1920 roku, choć podobne cocktaile popularne były już w XIX wieku. Wtedy jednakże champagne często pito, w cocktailu składającym się z samego champagne z sokiem z cytryny cukrem i lódem. Gin był czasem dodatkiem, więc uzyskiwano napój bardzo podobny do French 75.

Napój został po raz pierwszy spisany jako French 75, w książce "Harry's ABC of Mixing Cocktails", wydanej w 1922 roku przez Harry-ego MacElhone. W tym samym roku również w dziele "Robert Vermeire's Cocktails: How to Mix Them", w którym autor przypisuje stworzenie napóju właśnie Harry-emu MacElhone. Jednak te dwie receptury, różniły się od cocktailu znanego dziś. Wersja MacElhone zawierała: Calvados, gin, sok z granatu i absynt, a Vermeire dodał także sok z cytryny.

French 75 w obecnej formie

Dzisiejsza klasyczna forma, została spisana poraz pierwszy w "Here's How", autorstwa Judge Jr. (1927 rok). Cocktail składał się z ginu, cukru, soku z cytryny i champagne. Ten przepis został opublikowany również, pod nazwą French 75 w słynnym bar booku "The Savoy Cocktail Book" (1930). Drink został spopularyzowany w Ameryce, w cocktail barze Stork Club w Nowym Yorku. Receptura pojawiła się w filmie "Casablanca" (1942), jak również dwukrotnie w filmach Johna Wayne-a "A Man Betrayed" (1941) i "Jet Pilot" (1957).

Fantazyjną alternatywną historią wynalezienia French 75, związana była z osobą Jean Shepherd. Drink którego autorstwo przypisuje sobie Shepherd, czyli champagne i cognac na lodzie, podawany w opcji z domieszką cytryny. Ta wersja nie jest wiarygodna, z uwagi na udokumentowane wcześniejsze wersje.

Udostępnij ten przepis

Podobne wpisy

Jedna myśl na temat “Cocktail "French 75" receptura

  1. I do not even know how I ended up here, but I thought this post was good. I do not know who you are but definitely you're going to a famous blogger if you aren't already 😉 Cheers!

Dodaj komentarz